rastiniai namai

5 mitai apie rąstinius namus

1 MITAS: mediniai namai nėra visiškai ekologiški.

Vienas iš labiausiai vertinamų rąstinių namų privalumų yra natūrali ventiliacija. Medis taip pat palaiko natūralią drėgmę ir sugeria jos perteklių, per rąsto sienas vyksta nuolatinė oro kaita, dėl to rąstiniuose namuose nereikės įrengti kondicionavimo sistemų.  Spygliuočių rąstuose likę sakai teigiamai veikia rąstiniame name gyvenančių žmonių kvėpavimo takus ir plaučius. Elektrostatinės medžio savybės neleidžia patalpose kauptis statinei elektros energijai, dėl kurios ore sklando dulkės.

2 MITAS: rąstiniuose namuose gyventi  galima tik šiltuoju metų laiku.

Palyginus su kitomis statybinėmis medžiagomis: mūru, betonu, blokais, plokštėmis ir pan., medis neįšąla, bet kaupia šilumą. Medis pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis, todėl rąstiniuose namuose šilta žiemą. Rąstiniai namai , jų šilumos savybės priklauso ne tik nuo rąstų storio, bet ir nuo visos namo konstrukcijos hermetiškumo. Rąstinių namų sienos padeda išlaikyti stabilią temperatūrą viduje, o esant vasaros karščiams, kambario temperatūra išlieka mažesnė nei lauko. Pagal šiuolaikiškas technologijas pastatytuose rąstiniuose namuose galima gyventi ne tik vasarą, bet ir ištisus metus, toks namas gali būti renčiamas tiek iš eglės, tiek iš pušies rąstų. Mediniai namai – visiškai įrengtas būstas su  gerais langais, durimis, stogo danga ir visais civilizacijos privalumais.

3 MITAS: rąstinius ar medinius namus pasistatyti yra brangu.

Rąstinių namų sienoms naudojami lietuviški pušiniai viengubo pjovimo tašyti rąstai. Statant tokio tipo namą nereikia masyvių (tuo pačiu – ir brangių) pamatų, kas dar labiau atpigina ir pagreitina statybą, jį įrengti reikia mažiau medžiagų nei įprastiems lietuviams statiniams. O nuo vidaus apdailos ir įrangos priklauso galutinė kaina.

4 MITAS: tokie namai gali pradėti pelyti, juose įsiveisia graužikai ar puvinys.

Rąstinių namų sienose neturėtų likti vietų, kur kaupiasi vanduo ar drėgmė. Geriausias impregnavimas – giluminis vakuuminiu būdu su antipelėsiniais priedais. Jei mediena gerai išdžiovinta, o sienos suręstos profesionaliai, laikantis visų technologinių reikalavimų, jokio puvimo ar pelyjimo neturėtų būti. Taip pat itin dėmesingiems reikėtų būti dėl medžio parinkimo (tinka tik brandžios pušys), nukirtimo laiko (turėtų būti kertamas tik žiemą), džiovinimo (drėgnumas daugiausiai 20 %).

5 MITAS: rąstinius namus statyti reikia ilgo laiko.

Manoma, kad prieš darant vidaus įrengimą, reikia palikti rąstines konstrukcijas keletui metų tam, kad jos susėstų. Tai – nepatyrusių meistrų nuomonė, nes profesionalai  įrengia rąstinius namus iš kart po surinkimo ant pamatų. 150 m2 ploto namą 3 patyrę meistrai gali pastatyti per 1 – 2 mėn.