Automobilių dažymas – dažnai reikalinga paslauga

Automobilių dažymas – dažnai reikalinga paslaugaAutomobilių dažymas – tai paslauga, kurios kartais reikia tiesiog iš idėjos, tačiau dažniausiai ir iš reikalo. Patiems persidažyti savo automobilį šansų yra mažai. Automobilių dažymas – tai sunkus darbas to neišmanantiems ir kruopštus, atsakingas ir greičiausiai greitas darbas profesionalams.

Be automobilio daugelis mūsų dabar neištemptų nė dienos. Todėl nėra nuostabu, kai dėl didelio eismo gatvėse įvyksta nemažai eismo įvykių. Kai kurios eismo avarijos būna sudėtingos, o kai kurios labai nežymios. Dažniausiai po tokių avarijų tereikia tik pasilyginti kėbulą ir vietomis nudažyti automobilį, arba persidažyti jį visą. Tačiau prieš tai šiek tiek plačiau pasidomėkime apie automobilių dažymą bendrai.

Žvelgiant iš istorinės pusės, automobilių dažymas labai stipriai pasikeitė nuo 1800 metų. Juk dabar dažų rinka siūlo daugybę spalvų, o kadaise buvo gal tik vos keturi automobilių spalviniai tipai. Beje ir dažų rūšys yra skirtingos, todėl pirmiausia trumpai apžvelkime skirtingus tipus ir pagalvokime apie jų privalumus, bei trūkumus.

Dabar dažniausiai galima išsirinkti ir įsigyti iš keturių pagrindinių dažų tipų. Tai akrilinis lakas, akrilinis emalis, akrilo uretanas ir vandens pagrindas. Tarp 1920 ir 1960 metų populiariausiu buvo laikomas dažai iš lako pagrindo. Tačiau šiomis dienomis toks dažymo būdas kai kur jau yra laikomas net ir uždraustu naudoti. Populiarumas ilgai laikėsi todėl, kad dažyti automobilius laku buvo pigu, nesunku, nes net nereikia labai patyrusio dažytojo ir dar automobiliui yra suteikiamas labai gražus blizgesys. Tačiau trūkumų yra daugiau. Toks automobilių dažymo būdas nėra atsparus chemikalams ir ultravioletiniams saulės spinduliams. Tai galėjo būti tik trumpalaikis automobilio nudažymo būdas. Nors ir nėra rekomenduojama tokiu būdu dažyti savo automobilius, tačiau vis tiek galima paminėti, kad dažymas lako pagrindu yra galimas įsigijus aerozolių purškalų flakonėlius, arba naudoti kitokius, specialius purkštuvus.

Emalio dažai turi sunkesnį pagrindą, iš tokio tarsi sauso ir kieto lukšto. Emalio dažai gali būti pardavinėjami įprastais būdais ir taip pat dar purkštukuose, ar aerozolio balionėliuose. Toks dažymo būdas nėra toks lengvas, kaip kad pirmai minėtu lako būdu, todėl čia Jums jau prireiks profesionalaus dažytojo. Laukia daugiau apdailos darbų, todėl ir paslauga bus brangesnė. Kai kurioms emalio spalvoms nereikia aiškaus viršutinio sluoksnio (kai kam dar žinomo kaip dviejų pakopų sistemos). Kiti gali būti naudojami ir kaip vieno etapo sistema.

Uretano dažai yra naujesnis dalykais, nei emalis ir tuo pačiu brangesnis. Jais padengti automobilį nėra lengva, tačiau jis atrodo gražiai kaip lakas ir dar turi emalio tvirtumą. Reikia spalvos, reduktoriaus ir katalizatoriaus (džiūvimo laikui pagreitinti). Dažnai maišomas jis turi būti naudojamas greitai, o nepanaudoti dažai turi būti sunaikinami. Minusas yra tas, kad uretano dažai yra toksiški, todėl darbo metu yra būtina mūvėti pirštines, kombinezoną ir dirbti su respiratoriumi.

Patinaujausia technologija – tai automobilių dažai vandens pagrindu. Jie yra labiausiai universalūs iš visų, nes tinka net ir metalui, gruntui, ar padengti ant senų automobilio dažų. Šis automobilių dažymo pasirinkimas yra netoksiškas. Dažai vandens pagrindu neabejotinai yra automatinių dažų pramonės ateitis. Spalvų linija nuolat plečiasi. Jei norite spalvas suderinti su gamykline automobilio spalva, gali būti, kad tai užtruks šiek tiek laiko, iki kol pavyks suderinti spalvas. Tačiau dabar, kai yra profesionalios, tuo užsiimančios, parduotuvės – jokių problemų Jums ir neturėtų iškilti.