Baseinai – vasaros atributas jūsų kiemuose

Baseinai – tai ne mados klausimas, o pramogos arba butinybės, jeigu gyvenama karštuose kraštuose. Lietuvos su nenuspėjamais orais greičiausiai niekas nepavadintų karšto klimato šalimi… Bet! Tai ne priežastie lietuviams nemėgti baseinų! Lietuviai puikiai moka plaukti ir tai gali įrodyti ne tik Rūta Meilutytė, mūsų auksinė lietuviška panelė. Mūsų valstybėje daug erų plaukikų ir gal ne visi medalininkai, bet vandens mylėtojų mūsų šalyje be abejo netrūksta. Baseinai parduodami labiau sezoniškai, bet reikia pastebėti tai, kad jie yra perkami! Kol yra paklausa, tol bus ir pasiūla. Užsienietiška produkcija lietuviškomis kainomis. Baseinai. Jie yra puiki vieta, kad ir šiltu, nebūtinai karštu, oru pasimėgauti vandeniu. Baseinai ypatingai mylimi tų nuosavų namų gyventojų, kurie neturi savo apylinkėse nei erežo, nei upės, kur galėtų nusimaudyti po atviru dangumi. O maudytis lauke geru oru juk žymiai smagiau už maudymąsi duše. Tokiam teiginiui pritartų daugelis, kadangi baseinai turi baseinasšvarų vandenį, kuriame nebus nei pėdsako nuotekų vamzdžių, kurie vandenį pila į upes, nebus besimaudančių šunų, nebus nemandagių žmonių, kurie gamtinius reikalus atlieka ežere ar upėje, nes tingi nueiti iki lauko tualetų krante. Baseinai yra patikimi tuo, kad jūs, patys pripildami juos vandens žinosite to vandens kokybę, būsite tikri, jog į svečius neatplauks kokia dėlė ar kitas nemalonus gyvis. Taigi pasiplaukiojimai baseine gali duoti tokius pasiplaukiojimo įspūdžius, kokių tikriausiai nepatirsite viešuose vandens telkiniuose. Upių ir ežerų vanduo anaiptol nėra skaidrus, jis rudas, bet jei jūs turite šulinį, jūsų nuosavo namo kieme baseinas bus švariu, permatomu vandeniu! Taip šulinio vanduo šaltas, šaltesnis nei bėga butuose iš kranų, bet juk tam baseinai ir stovi po atviru dangumi, kad saulė tą vandenį kiek įšildytų ir jums netektų apsimetinėti, kad esate „ruonis“, galintis madytis nors ir žiemos metu. Kam tie ekstremalumai, kai galima mėgautis komfortu ir smagia pramoga surenkamame baseine, kurį galite susimontuoti kada tik jums kyla nors pamirkti ne vonioje, o savo kieme. Tai, barngieji, yra pasirinkimo laisvė! Turėdami nuosavą baseiną jūs galite rinktis, kur maudysitės, namuose ar lauke, ir nereikėjokių išlaidų kelionėms, brangiam kurui, kad galėtumėte pasimėgauti vandens pramogomis. Čia jums reikia apsvarstyti visus „už“ ir „prieš“, nes mes jau seniai žinome, kad baseino turėjimas mūsų akimis turi daugiau priavlumų negu trūkumų, tačiau kiekvienas turi savo nuomonę ir mes tai gerbiame.

Baseinai yra laikini (surenkami / išrenkami – daugkartiniai), yra vaikiški, pripučiami, bet yra ir tie, kurie statomi visam laikui. Taip sakant, baseinai gali būti pasirenkami pagal individualius norus. Dar turėtumėte žinoti, kad ilgalaikiai baseinai, kurie yra nekilnojami, turi galimybę būti statomi ant žemės paviršiau, o ne įleidžiami į žemę, betonuojami ir pan. Visai nebūtinas tas vargas kasant duobę, tikintis neprakirsti kokių vamzdžių, apie kuriuos nežinojote ir t. t. Baseinai ant žemės yra saugūs ir patikimi, juos surinkus papildomo vargo nereikia turėti.

Ir dar vienas dalykas! Tai, kad pripučiami baseinai atlaiko tik vieną vasaros sezoną ir kitą reikia pirkti vėl naują – mitas. Jei pripučiami baseinai kokybiški, iš tvirtos ir pakankamai storos gumos, jei gyventojo kiem nesimėto aštrių daiktų, o yra, tarkime, sėta, švelni, nupjautą veja, tai pripučiamas baseinas tokiomis sąlygomis gali išgyventi tikrai ne vieną vasarą. Taigi, viskas priklauso ne vien nuo prekės gamintojo, kas daiktus saugo ir įvertina savo aplinką, tas nenusivilia pirkiniu.