Darbinės pirštinės ir darbo sauga

darbinės pirštinėsDarbo pirštinės, rodos, toks niekutis, o be jo dirbti kartais neįmanoma. Nepaslaptis, kad darbo pirštinės gaminamos skirtingų dizainų ir skirtingos paskirties. Žinoma, būna ir universalio darbinės pirštinės, kurios tinka daugeliu atveju. Nuo darbinės pirštinės charakteristikos priklauso darbinės pirštinės kaina. Gerai yra tai, kad darbinės pirštinės yra daugkartinio naudojimo. Tai reiškia, kad nusipirkus kokybiškas, brangesnes pirštines darbuotojas jomis naudosis neabejotinai ilgiau nei pirkadamas įprastas darbines pirštines. Specifinių savybių darbinės pirštinės turi turėti tada, jei su jomis dirba tokių profesijų atstovai kaip gaisrininkai. Tada darbinės pirštinės gaminamos visai kitaip nei tos darbinės pirštinės, kurios saugo žmogų nuo rankų susitepimo. Gaisrinės turbūt darbines pirštines užsisako pateikdami specialų užsakymą gamintojui, o ne parduotuvėms. Manoma, kad kuo mažiau tarpininkų sudarant sandorį, tuo geriau.

Darbo aplinka pasirūpinti turi darbdaviai, kurie turėtų skirti lėšų ir darbuotojų darbinei aprangai. Tai yra jų pareiga. Negi jau minėtas gaisrininkas ugniai atsparią aprangą turėtų pirkti iš savo atlyginimo? Tai būtų nenormalu. Valstybė turi už darbinę aprangą mokėti toje situacijoje, kadangi gaisrinė yra valstybinė institucija, o ne privataus kapitalo įmonė. Gaisrininkai dėl kitų žmonių, kurių net akyse nėra regėję, rizikuoja savo gyvybėmis kada tik būna iškvietimas. Jie dirba visą parą, todėl tikrai nusipelnė, kad darbinės pirštinės ir visa jų apranga, avalynė būtų finansuojama valstybės. Neabejojame, kad gaisrininkų išgelbėti žmonės ar likusi visuomenė tam prieštarautų. Niekada negali žinoti, kada tau gali prireikti gaisrininkų pagalbos, todėl reikia juos remti.

Darbinės pirštinės yra darbinės aprangos dalis. Jos reikalingos labiausiai tada, kai dirbamas fizinės ištvermės reikalaujantis darbas arba tada, kai dirbamas nešvarus darbas, pvz., mechanikai dirba su tepalais ir pan. Saugoti rankas be abejonės reikia, nes nenorima, kad darbuotojai prisitrintų pūsles ant delnų ar ant pirštų. Vaikščiojimas juodomis rankomis ne darbo laiku taip pat ne itin malonus, nes žmonės tikrai pastebi nešvarias panages. Mechanikus tikrai galima atpažinti iš jų rankų. Kai visiškai nenaudojamos darbinės pirštinės, tai didelė tikimybė, kad po darbo rankas nusiplauti iki idealios švaros bus tikras iššūkis! Kadangi darbo diena ir taip pateikia visokių galvosūkiu, tai po darbo papildomų tikrai nesinori… Geriau yra kai rankos darbo metu yra nors minimaliai apsaugotos nuo darbo padarinių.

Kas labiausiai auktualu naudojant darbines pirštines? Nuo ko jos saugo?

  • Oda išlieka apsaugota nuo nešvarumų;
  • Rankų oda išvengia fizinių kontaktų padarinių (įbrėžimų, nubrozdinimo, pūslių, nuospaudų);
  • Darbinės pirštinės gali būti skalbiamos su likusia darbine apranga (kombinezonu, švarkeliu);
  • Apsaugo nuo karščio ar šalčio, vėjo taip oda mažiau dirginama.

Išsiaiškinome, kad pagrindinė funkcija, kurią teikia darbinės pirštinės yra rankų apsauga, kas akivaizdžiai sutampa su tuo, kad darbinės pirštinės ir yra skirto dėvėti ant plaštakų. Patogiam ir šiuolaikiškam pirkėjui suteikiamos visos galimybės darbines pirštines nusipirkti internetu. Primename, kad darbinės pirštinės naudojamos ne vien darbo vietoje. Namų šeimininkės kartais yra pripratusios ravėti savo gėlių darželius su darbinėmis pirštinėmis, nenori gadinti manikiūro, nenori, kad į panages prilystų  žemių. Vadinasi, visai nebūtina dirbti pavojingomis sąlygomis, kad darbinės pirštinės atsidurtų ant tavo rankų. Darbinės pirštinės gali būti naudojamos buitinėje aplinkoje. Kažin, ar guminės pirštinės, su kuriomis plaunami indai taip pat priskiriamos prie darbinių pirštinių? Po vakarėlio, kuriame buvo kokie dešimt žmonių, indų plovimas tikrai užtrunka ir vargina, tai kodėl jo negalimėtų vadinti darbu?