Kaip išsirinkti roletus ar žaliuzes namuose?

Tenka pripažinti, kad plikas langas tikrai atrodo nekaip. Žinoma, mes visada galime užsidėti puikias užuolaidas, tiek naktines, tiek ir dienines ir kambarys iš karto atrodo geriau. Tačiau užuolaidos daugiau suteikia tik estetikos pojūtį, o norint turėti žymiai daugiau privalumų namuose, vertėtų pagalvoti ir apie tokias langų dekoravimo priemones, kaip roletas, romanetės, ar pačios paprasčiausios žaliuzės. Gera naujiena yra ta, jog visas langų dengimo priemones galima ir kuo puikiausiai suderinti su kokiomis nors dieninėmis užuolaidos. Tikrai teko matyti, kaip namuose ant langų yra pakabintos neutralios dieninės užuolaidos ir ne vienas spalvotas ir ryškus roletas.

Pliki langai suteikia langams tokį tarsi neužaigtumo vaizdą. Dėka žaliuzių, romanečių, ar roletų, Jūs galite, kaip tik norite reguliuotis šviesos roletaisrautą savo kambariuose. Taip pat žaliuzės padeda Jums turėti daugiau privatumo namuose, kadangi į langus įkyriai nebespokso visi smalsūs kaimynai. Taigi taip yra suteikiama nauda tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Kai kurias atvejais tinkami langų dekoravimo būdai padeda netgi sutaupyti elektros ir kitos energijos sąskaitas, akdangi kai kurie iš jų yra linkę ir šiek tiek prišildyti namus. Naktį Jums visada bus įmanoma geriau išsimiegoti, kadangi žaliuzės visiškai izoliuos Jus nuo lauko šviesos, ar nuo kartais taip įkyriai šviečiančio mėnulio.

Kai Jums jau ateina metas nuspirkti kažką iš langų dekoravimo – reikia visada atkreipti dėmesį ir apsvarstyti keletą veiksnių. Pirkėjams reikėtų atkreipti dėmesį į kambario tipą, lango ypatyes, dydį ir, aišku, į visą kambario dizaino stilių. Dabar, kai yra tiek daug įvairių langų dekoravimo būdų – tikrai galite rasti tinkamiausią ne tik savo namų langams, tačiau ir tokį, kuris kuo puikiausiai derės prie jau esamo kambario dizaino stiliaus, tiek forma, tiek raštais, tiek, žinoma, ir spalvomis.

Skirtingi namų kambariai gali pareikalauti ir skirtingų rūšių žaliuzių. Pavyzdžiui, vonioje geriausia yra įsidiegti tokias, kurios būtų, visų pirma, atsparios drėgmei ir suteiktų privatumą, tai reiškia, kad būtų nė kiek nepermatomos. Jeigu namuose turite kokį nors darbo kambarį, ar netgi studiją – Jums tikrai labai pravers toks langų dekoravimo tipas, kuris praleidžia gana daug natūralios dienos šviesos. Miegamuosiuose, o ypač išdykusių vaikų kambariuose, reikėtų rinktis tokias žaliuzes, kurių pagrindinis pliusas būtų – atsparumas ir itin didžiulis patvarumas. Saugumo ekspertai šiaip jau nerekomenduojama vaikų kamariuose statytis kokių nors roletų, ar žaliuzių, kurie, kaip mes visi žinome, būna su virvlėmis. Taigi, vis dėlto vaiko kambariuose geriausia tiks kokios nors nedidelės ir jaukios užuolaidėlės. Priklausomai nuo to, kuriose vietose yra namų kambariai, miegamuosiuose gali tikrai prireikti tokių langų dekoravimo tipų, kurie suteikia maksimalų privatumą.

Dabar, kai visokiausių žaliuzių pasirinkimas yra toks platus, galiterinktis net ir su tokiaisskirtumais, kaip horizontalios, arba vertikalios žaliuzės. Taip pat iš viršaus į viršų, arba iš apačios į viršų valdomas. Didesniam saugumui užtikrinti galite pasirinkti ir papildomai lauko žaliuzes. Jos visada yra naudojamos įvairiuose parduotuvėlese, ar kirpyklose. Ypač tose, kurios įrengtos kokiame nors daugiabučio bute.

Visada yra labai svarbu neužmiršti ir kambario estetikos. Tikrai nevertėtų be reikalo persistengti su salvomis, ar raštais. Juk kokios nors horizontalios žaliuzės iš medžio, ar bambuko tikrai netiks prie bet kokio namų interjero. Jeigu Jums yra sunku patiems pažvelgti į viską iš skoningo dizaino pusės – samdykitės tuos specialistus, kurie iš to valgo duoną.