Kaip parinkti tinkamą guolį savo šuniui?

šuns guolisŠuns guolis – tai labai svarbi prekė kiekvienam šuns augintojui. Juk tinkamas miegas yra svarbus ne tik šeimininkui, bet ir jo augintiniui. Juk nėra nieko smagesnio, kaip vėsiais vakarais įsitaisyti savo šiltame guolyje, ar lovoje. Lygiai tas pats pasakytina ir apie šunis. Šuns guolis jiems yra būtinas. Tiesa sakant, šunys miegui skiria žymiai daugiau laiko nei mes. Todėl jaukus šuns guolis jiems yra dar svarbesnis, nei mums.

Yra pastebėta, kad daugelis šeimininkų tiesiog leidžia šunims miegoti kartu su jais savo lovoje. Tačiau patys pagalvokite, ar tai ideali išeitis? Kažkada turėsite vaikų, galbūt juos reikės atsinešti į lovą, o ir patys būsite pavargę, truks vietos lovoje ir atsiras dar begalę įvairių priežasčių. O tuo tarpu šuo labai liūdės, nes jis jau bus įpratęs miegoti kartu su Jumis ir jo išvijimas iš miegamojo jam gali tapti tikra katastrofa. Būtent todėl dabar yra taip primygtinai siūloma nuo pat mažens pratinti šunis miegoti savo atskiruose guoliuose.

Žinoma, kai šuo yra labai didelis, žmonės neretai jam neranda pirkti jokio didesnio guolio, todėl nuperka žmonėms skirtas kušetes, ar kokį nors fotelį, arba leidžia šunims miegoti atskirame kambaryje, ant, pavyzdžiui, kokio nors nenaudojamo, ar naudojamo čiužinio.

Dabar Jums turbūt galvoje kirba klausimas, kaip išsirinkti tinkamiausią guolį savo šuniui? Atsakymas yra vienareikšmiškas ir paprastas: tai priklauso tik nuo Jūsų šuns dydžio ir charakterio ypatumų. Tik pats šuo gali geriausiai įvertinti, ar lova jam yra patogi, ar visi ne.

Beje, jau yra pastebėta, kad dabar šunų guoliai yra pardavinėjami patys įvairiausi: skirtingų dydžių, formų, spalvų ir kita. Taip pat, jei turite didelį šunį, greičiausiai guolį įsigyti bus sudėtingiau, nei, kad tikėjotės iš pradžių. Tačiau yra gera naujiena – dabar jau galima guolius ne tik įsigyti jau pagamintus, bet ir užsisakyti, kad juos pagamintų pagal užsakymą. O galbūt Jūs pažįstate kokią nors gerą siuvėją, kuriai galėtumėte patys atnešti medžiagų, parengti šuns guolio eskizą (kad ir paprastą piešinuką, kuris kuo realiau atvaizduotų, kokio guolio Jūs norite savo šuniui) ir ji paprasčiausiai pasiūtų visai puikų guolį, pagal tikslius Jūsų parengtus išmatavimus i norus. Beje, verta įsiminti ir tai, kad, jei šuns guolis bus siūnamas pas siuvėją, dar ir atsinešant savo medžiagas, pavyks sutaupyti šiek tiek pinigų. Tačiau šiuo patarimu naudojasi mažai kas, nes daugeliui yra tiesiog neverta aukoti savo laiko, ieškoti medžiagų, siuvyklos, laukti gaminamo produkto. Būtent dėl visų šių išvardytų užduočių, daugelis visgi pasirenka lengvesnį kelią, netaupo tų kelių grašių ir nusiperka šuns guoli tiesiai iš parduotuvių.

Jei norite sutaupyti, mes Jums galime patarti nuolat ieškoti įvairių akcijų, pasiūlymų. Taip pat praverstų ir panaršyti internete – galbūt rasite kokį nors gamintoją, kuris leis įsigyti prekes tiesiai iš jo, už, taip vadinamą, savikainą.

Kai tinkamas šuns guolis jau patogiai yra padėtas namuose, reikės nepamiršti ir tinkama jo priežiūra. Ar šuo ilgaplaukis, ar trumpaplaukis, jis vis tiek daugiau, ar mažiau šeriasi,  gali prinešti purvo, ar kokių blusų iš lauko – todėl guolį reikia sąžiningai ir reguliariai, tai yra dažnai, valyti. Geriausia būtų, jei guoli skalbtumėte kartą per savaitę.

Nepamirškite rūpintis ne tik savo augintinių gultais, bet taip pat ir jų sveika mityba ir visais kitais poreikiais.