Kaip pasirinkti geriausią namo projektą

namo projektasŠtai ir atėjo metas, kai pagaliau susitaupėte pinigų ir planuojate pasistatyti savo svajonių namą. Nesvarbu, ar norite renovuoti savo seną namą, ar pasistatyti visiškai naują, Jums bet kuriuo atveju bus reikalingas namo projektas. Pasinaudokite puikiais patarimais, kad namo projektas ir kiti darbai netaptų Jūsų galvos skausmu. Atminkite, kad viskam reikia laiko, todėl skirkite tam bent jau kelias savaites, o ne dienas.

 1. Susėskite kartu su savo šeima ir pasitarkite. Ko nori kiekvienas iš Jūsų? Kokie šeimos poreikiai yra dabar ir kokie jie gali būti tolimesnėje ateityje?
 2. Pažiūrėkite, kur daugiausia savo laiko praleidžiate dabar? Ar sode, ar terasoje, ar namo viduje? Kokie Jūsų prioritetai bus, kai pasensite?
 3. Jei jau apžiūrėjote bent keletą namų, apsvarstykite, kas juose Jums labiausiai patinka ir nepatinka.
 4. Apžiūrėkite savo žemės plotą. Kurioje vietoje yra daugiausia saulės? Į kurią pusę pastačius namą, gėrėsitės geriausias vaizdais?
 5. Peržiūrėkite kuo daugiau pastatų planų katalogų.
 6. Naudokite paieškos funkciją internete, kad pamatytumėte įdomiausius namų planus.
 7. Pasirinkite grindų planą, kuris geriausiai atitinka Jūsų poreikius.
 8. Išsirinkite eksterjero apdailos detales.
 9. Apskaičiuokite savo namo statybines išlaidas. Jūsų biudžetas nulems didžiąją dalį namo dizaino pasirinkimo.
 10. Pagalvokite, gal yra verta pasinaudoti architekto paslaugomis?

Kiti svarbūs patarimai:

 • Grindų planą išsirinkite anksčiau, nei pastato fasado detales. Dauguma namo planų gali būti užbaigti beveik su kiekvienu architektūriniu stiliumi.
 • Pirmiausia įsigykite norimą žemes plotą, o tik po to galvokite, koks bus namo projektas. Žemės dydis nustatys pastato dydį ir vietovės tipą. Jei norite sukurti energiją taupančią struktūrą, sekite, kokia kryptimi kyla ir leidžiasi saulė. Žemės pasirinkimas ir sumokėta kaina taip pat nulemia ir būsimo namo išlaidas. Jei pavyko žemę įsigyti pigiau – daugiau pinigų lieka namo statyboms.
 • Nepamirškite prie išlaidų priskaičiuoti ir kraštovaizdžio ir apdailos darbus.

Aiškiai įsigilinkite į savo šeimos narių norus ir, jei samdėtės architektą – į jo vertingus patarimus.