Kodėl yra naudinga išvažiuoti į pajūrį?

Ar pastebėjote, kad dabar butai pajūryje yra kaip niekad perkami? Taip yra dėl padidėjusio poreikio kiekvienam turėti savo antrus namus ir prie jūros. Lietuva gali didžiuotis savo įstabia Baltijos jūra su išties puikiu paplūdimiu. Beveik kiekvienas lietuvis kiekvieną vasarą stengiasi roletainuvažiuoti prie jūros ir tokiu būdu atgauti visas jėgas. Būtent todėl butai pajūryje ir pasidarė tokie paklausūs. Juk daugeliui jau tiesiog įgriso kiekvienais metais mokėti didelius pinigus už kambarių, ar viešbučių nuomą. Turint savo, kad ir nedidelį butuką prie jūros – galima iš karto pajausti laisvę ir važiuoti prie jūros, kada tik užsigeidžiame. Kad ir per naujuosius metus – ant Palangos tilto išgerti šampano. Butai pajūryje suteikia mums labai daug smagumo, o kai kuriais atvejais, mes netgi galime iš to ir pasipelnyti. Čia mes kalbame apie tuos atvejus, kada savo butą galime nuomoti kitiems atvykstantiems turistams, tuo laiku, kai neatostogaujame patys. Tačiau šį kartą mes susirinkome pasikalbėti tikrai ne apie įvairias verslo tendencijas, o apie tuo, kaip gyvenimas prie jūros gali iš esmės pakeisti Jūsų sveikatą. Jei dar neteko girdėti, tai drąsiai skelbiame – prie jūros gyvenantys žmonės yra sveikesni.

Naujausias tyrimas dėl tokio gyvenimo buvo atliktas Anglijoje, su 48 milijonų žmonių. Tai jau manau yra pakankamai didelis skaičius, kad būtų galima laisvai priimti vienokias, ar kitokias tyrimo išlaidas. Taigi, buvo nustatyta, kad kuo arčiau jūros kranto gyveno tie žmonės, tuo geresnius rezultatus apie savo sveikatą jie pranešė metų bėgyje. Žinoma, tokie tyrimai nebuvo atliekami tiesiog „iš galvos“. Juk buvo atsižvelgta ir į tokius veiksnius, kaip:

  1. Dalyvių lytis;
  2. Dalyvių amžius;
  3. Dalyvių ekonominė padėtis;
  4. Dalyvių socialinė padėtis‘
  5. Dalyvių gyvenamoji vieta. Ar jie gyveno kažkur netoli parkų, ar miškų, kas taip pat gali turėti įtakos geresnei sveikatai užtikrinti?

Kaip matote, visi tyrimai turėjo būti atliekami sklandžiai ir be jokių netikslumų, tad nenuostabu, kad ir gautieji rezultatai tikrai visų nudžiugino. Beje, tyrimo metu paaiškėjo, kad nėra labai didelio skirtumo, ar gyvenote prie pat jūros kranto, ar už kokių 100, ar net už 500 metrų. Visi dalyviai parodė panašius savo sveikatos rodiklius. Skirtumas buvo tik labai nedidelis. tačiau, žvelgiant į didesnius žmonių populiacijos apsektus, net ir maži skirtumai gali sudaryti labai dideles pasekmes. Kai kalbame apie daug žmonių.

Gyvenimas netoli jūros yra labai naudingas sveikatai, kadangi pajūrio aplinka labai efektyviai mažina stresą. Tokie žmonės apskritai buvo ramesni, labiau atsipalaidavę ir tiesiog laimingesni. Tačiau dabar visiems skubėti patarinėti kraustytis gyventi prie jūros irgi nėra išeitis. Juk visi ten tiesiog nesutilptume, todėl geriausia būtų ieškoti pasekmių, o ne priežasčių. Kai kuriuos faktus tikrai galima labai logiškai paaiškinti. Galbūt tie žmonės, kurie gyvena prie jūros yra laimingesni daugiau dėl to, kad jie yra turtingesni? Juk, kai esi turtingesnis, tai ir gali sau leisti gyventi arčiau jūros. Tyrimas buvo atliktas Anglijoje su asmenimis, kurie gyvena toliausiai 72 mylios nuo jūros, todėl nėra aišku, kokie rezultatai ir duomenys būtų, jei tyrimai dar būtų buvę atliekami ir su kitomis, toliau gyvenančiomis, žmonių grupėmis. Kiti mokslininkai kaip tik sako, kad tokie tyrimai nėra tikslūs, tačiau kaip jau ten bebūtų, ir patys juk žinome, kiek daug gerų emocijų mums suteikia nuvažiavimas ir pabuvimas prie jūros.