dviratis

Kokią naudą suteikia dviračiai?

Dviratis – nepakeičiama transporto priemonė visais metų laikais. Jei ruošiatės pirkti naują dviratį pirmą kartą gyvenime, tai gali būti tikrai nelengvas iššūkis išsirinkti sau tinkamiausią.

Dviračiai yra mėgstami daugelio žmonių dėl įvairių priežasčių.

Pirmiausia, verta žinoti, kad dviračiai suteikia didelę naudą Jūsų kūnui: pagerina širdies ir kraujagyslių veiklą, didina ištvermę ir stiprumą, gerina pusiausvyrą ir lankstumą, degina papildomas kalorijas, stiprina raumenis ir kita. Dviračio minimas pagreitina kvėpavimo ir širdies susitraukimų dažnį.

Dviračiais gali važinėtis skirtingo amžiaus žmonės – tai sportas visam gyvenimui, nuo pat vaikystės iki senatvinio amžiaus. Vyresniame amžiuje, dėl sąnarių, žmonės dažnai negali sportuoti, pavyzdžiui, bėgioti, o važiuoti dviračiu įmanoma visada.

Taip pat yra pastebėta, kad dviračiai suteikia ne tik gerą fizinę formą, bet ir normalią psichiką. Yra įrodyta, kad važiavimas dviračiu slopina nerimą, pyktį ir stresą. Šis sportas atpalaiduoja. Taip pat yra pastebėta, kad, jei kasdien bent po 20-30 minučių važinėjate dviračiu, tai labai pagerėja Jūsų miego kokybė. Tai ypač svarbu, kenčiantiems nuo nemigos, nes dėka šio sporto miego trukmė gali pailgėti. Dėl sumažėjusio streso ir aktyvesnio gyvenimo būdo, pagerėja ne tik miego kokybė, bet ir susinormalizuoja dienos ritmas ir tuo pačiu pagerėja viso gyvenimo kokybė.

Stanfordouniversiteto mokslininkai nustatė, kad reguliarus važinėjimas dviračiu apsaugo odą nuo žalingų UV spindulių ir sumažina senėjimo požymius. Taip yra todėl, kad padidėjusi cirkuliacija važiavimo metu, padeda efektyviau pristatyti deguonį ir maistingąsias medžiagas į odos ląsteles ir šalina kenksmingus toksinus. Taip pat yra sukuriama ideali aplinka kūnui užsiimti kolageno gamyba, sumažinti raukšles ir paspartinti gijimo procesus.

Moksliniai tyrimai taip pat nustatė dar vieną labai įdomų faktą. Reguliarus važiavimas dviračiu apie 15 procentų pagerina atliekamus atminties ir psichikos testus. Taip yra todėl, kad važiavimas dviračiu padeda kurti naujas smegenų ląsteles ir būtent tas, kurios yra atsakingos už atmintį, kuri blogėja nuo 30 metų. Važinėjimasis dviračiais skatina į smegenis eiti kraujo srautus ir deguonį, todėl galima labai sėkmingai išvengti Alzhaimerio ligos.