Komercinių patalpų nuoma

komercines patalposKomercines patalpas nuomotis, o ne pirkti Lietuvoje labiau įprasta nuo senų laikų. Nuomotis verta, jei nuomos kaina per keletą metų nesieks biuro vertės. Rengiant nuomos sutartį nuomininkui reikėtų atsižvelgti į šiuos pagrindinius aspektus: patalpas, mokesčius bei tam tikras nuomos sutarties sudarymo sąlygas. Kiti ne mažiau svarbūs kriterijai, renkantis komercines patalpas, vis dar išlieka kaina, komunikacijos ir patalpų planavimo veiksmingumas.

Lietuvoje galima išsinuomoti įvairias komercines patalpas: prekybinės, sandėliavimo, gamybines, maitinimo, biuro. Ieškant tinkamiausių savo verslo įmonei, reikėtų konkrečiai žinoti, kokioje vietovėje norėtumėt įsikurti, kokio ploto ir kiek reikėtų patalpų (kiek pagrindiniam darbui ir kiek, kokių papildomų), kiek darbuotojų planuoja jose dirbti. Prieš imantis komercinių patalpų paieškos, būtina nuspręsti, ar reikės oro kondicionierių, kompiuterinių tinklų, signalizacijų, apsaugos ir t.t. Jei įmonei svarbus žmonių srautas ar geografinė vieta, patalpas rinktis vien tik pagal kainą ar palankias nuomos sąlygas būtų klaidinga. Taigi finalinis sprendimas turėtų būti gerai apsvarstytas, kiek ir ko gali prireikti, kad, praėjus neilgam laiko tarpui, netektų vėl užsiimti paieškomis ir niekam nepatinkančiais kraustymaisis.

Taigi, lyg ir atradote vertas dėmesio… Pirmiausia reikėtų atidžiai pasidomėti, ar komercinės patalpos, kurias ketinate nuomotis, nėra areštuotos, įkeistos, ar kiti asmenys neturi registruotų teisių į nuomojamas patalpas; ar jos nėra įtrauktos į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Geriau rinkitės ilgalaikės sutarties ir sutarties peržiūrėjimo galimybės variantą. Paprastai mokama už einamąjį mėnesį ir paliekamas vieno mėnesio užstatas, vis dėlto būtina atsižvelgti į nuomos apmokėjimo sąlygas (ar lanksčios), ar bus mokama į priekį. Nuomos sutartis gali būti terminuota arba neterminuota, tačiau visais atvejais sutarties terminas negali būti ilgesnis kaip vienas šimtas metų. Sutartyje numatykite sąlygas, kuriose aptariami atvejai, jei pastatas ar aplinka bus renovuojama. Geriausia, jog nuomos mokestis būtų nurodomas fiksuota pinigų suma, nesuvaržant jo įvairiomis formulėmis bei kainų indeksais. Jeigu norite renovuoti ar keisti patalpas pagal savo norimą stilių, pirmiausia gaukite nuomotojo sutikimą.  Susiradę patalpas pirmiausia apmąstykite, kaip jas įrengsite, iškart pagalvokite apie plėtros galimybes. Pagrindiniai reikalavimai biurui – automobilių stovėjimo aikštelė, o štai nuomojantis patalpas maitinimo įstaigos verslui plėtoti, reikės specialių įrengimų: dujų, elektros, erdvės maisto gamybos įrenginiams.