Nauji butai pritaikyti šeimoms

Du žmonės, pradėję gyvenimą kartu, gyvenantys vienoje gyvenamoje vietoje, su santuoka ar be jos, bet netrukus sulaukia taip trokštamo šeimos pagausėjimo. Tada ateina momentas, kai tenka rimtai pagalvoti apie ateitį, nes vaikai greitai auga ir reikės atskirobutai kambario vaikui, tad vieno kambario būtas tampa tikrai per ankštas. Žinoma, tam yra nauji butai, kuriuose gyvenimo kokybė daug geresnė ne vien dėl didesnio kambarių skaičiaus, bet ir dėl to, kad naujas butas visada pranašesnis nei senas.

Nauji butai pritaikyti šeimoms, nes jose yra atskiras kambarys vaikui, kur drąsiai tilptų gyventi ir du vaikai viename kambaryje. Kitaip sakant, 4 asmenų šeima gali patogiai gyventi. Naujame būte įrenginėti vaikų kambarį labai smagus užsiėmimas, kol vaikelis dar motinos pilve. Galima neskubant nusipirkti arba pasigaminti viską, ko reikia auginant mažylį. Dažniausiai pradedama nuo sienų spalvų, jei jos tenkina, pereinama tiesiai prie svarbiausio objekto – kūdikio lovytės. Neretai ta lovytė yra komplekto dalis, į kurį įeina ir komoda, vaiko drabužėliams, vystyklams sudėti bei lentynėlę vienam kitam pliušiniui žaisliukui ar kokiai nors dekoro detalei. Pavyzdžiui, tėvai mėgsta vaiko kambaryje kur nors įmontuoti vaiko inicialus arba vardą. Yra įmonių, kurios gamina aplinkai nekenksmingas ir labai žaviai atrodančias raides vaikų kambariams. Susipirkus vaikiškus baldus ir žinant, ar gims mergaitė, ar berniukas, nauji butai netrukus prisipildo siūlų kamuolių ir mamytės ima megzti virbalais arba nerti vąšeliu pirmuosius vaikelio tapukus, kepurėles ir kitus mielus niekučius. Tada nauji butai kaip mat prisipildo meilės ir šilumos visu laukimo laikotarpiu. Žinoma, negalima pamiršti ir kūdikio lavinimo. Mamytės vakarais turėtų kūdikiams skaityti pasakas ir dainuoti lopšines. Čia svarbus ne dainavimo talentas, o tai, kad kūdikis girdėtų mamos balsą ir tėčio balsą. Taip užmezgamas kontaktas nuo pat pradžių ir kūdikiui ne taip baisu pažindintis su nauju pasauliu.

Tėvai turėtų apgalvoti ir tai, kad kūdikis savo lovelę išaugs ir žinoti, kokio tipo lova ją pakeis. Nauji butai turi turėti tokį vaiko kambarį, kur pagal matmenis tilptų ne tik kūdikio lovytė, bet ir vaikiška viengulė lova, o vėliau ją pakeisti turinti suaugusio žmogaus lova, kurioje galėtų miegoti paauglys, studentas ligi kol tas sūnus ar dukra pakels sparnus ir išsikraustys į savo atskirus namus. Vaikams ar vaikui beaugant paprastai keičiasi ir nauji butai, kurie šeimai atrodo nebe nauji, o savi, mieli ir puikiai pažįstami. Maži spalvoti drugeliai, ar žuviukas Nemo, žmogus voras patiko vaikams, kol jie buvo vaikai, tačiau neabejotinai pasiekę pauglystę jie vaikiškų motyvų kambaryje matyti nebenorės. Prasidės jų dangstymas mėgstamų žymių žmonių plakatais, automobilių plakatais ar pan. Tai neturėtų būti laikoma maištavimu, nes paauglys nori normalaus kambario, tinkamo jo amžiui ir patobulėjusiam pasaulio suvokimui, o ne tokio kambario įvaizdžio, kuris buvo kambariui suteiktas dar tada, kai vaikas lankė darželį… Tėvai turi suprasti savo atžalų poreikius ir suteikti jiems tokias gyvenimo sąlygas, kurių jie yra verti.

Beje, gerai yra tada, kai tėvai nepamiršta atnaujinti ir savo miegamąjį. Vien perdažius kambario sienas, pakeitus užuolaidas ir sumontavus pakabinamas lubas atrodys, kad tai tarsi visiškai kitas kambarys. Atsinaujinimas yra naudingas namams ir jų gyventojams, nes po atsinaujinimo visada atsiranda naujų įspūdžių bei daug geresnė nuotaika, nes šiek tiek toliau nuvejama rutina.