Oro tarpų šiltinimas – šaltuko priešas jūsų namuose

oro tarpų šiltinimasKai namuose spaudžia šaltukas, vietos improvizacijai tikrai nėra daug. Turite išsiaiškinti, kuri namo vieta yra pralaidi, kur to šaltuko „slapti“ pasivaikščiojimo takai, kuriais šiluma išeina, o šaltukas veržiasi į namus. Labiau šitas namo defektas jaučiasi šaltuoju metų laiku, bet patogiausia juo pasirūpinti matyt būtų vasarą. Tokie mainai, kai vietoje namų šilumos gaunamas šaltis nei vienam neatrodytų protingi, o ir kodėl turėtų būti kitaip? Oro tarpų šiltinimas turi būti padarytas tam, kad minėti mani nebūtų toliau vystomi. Šiltinimas šiais laikais siūlomas visokiomis medžiagomis. Vienos populiaresnės svečiose šalyse, kitos – Lietuvos krašte. Tad darykite išvadas, oro tarpų šiltinimas turėtų būti daromas tuo metodu, kuris labiau atitinka Lietuvos klimatą, nes tai duos geresnį rezultatą. Gal net geresnį nei patys tikitės.

Plika akimi nuspėti, kurios namo vietos yra energetiškai silpnos – sunku. Ne visada labai aiškiai galime pasakyti, kad, va, šaltukas atsėlina pro prastai apsšiltintą sieną ties tuo ir tuo langu. Kartais langai ir durys gali būti įmontuoti tikrai sandariai ir problema slypėti kitur. Oro tarpų šiltinimas gali būti daromas tik vienai namo sienai, o jei yra poreikis, tai ir visam namui, įskaitant ir stogą. Termovizijos technologija yra geriausias ir lengviausias būdas pamatyti, pro kur šalti į namučius užsuka. Kadangi šaltukas namuose  – tikrai nepageidaujamas svečias, tai jį reikia „išprašyti“. „svečias“ ne žmogus ir kavos puodelis, kurį pastatysite ant kavos stalelio tikrai jam nerūpės, jis savaime neišeis… Oro tarpų šiltinimas turi būti atliktas su statybinėmis medžiagomis ir kito kelio nėra. Bet jums pasisekė, kad turite platų pasirinkimo spektrą šiltinimo medžiagoms. Tai galibūti ir putos, ir poliuretanas ir įvairios vatos (akmens, stiklo, ekovata). Ką jūs pasirinksite, mes nežinome, bet visiškai aišku, kad pasirinkimas yra būtinas. Visai nenorime, kad atėjus žiemais šaltukas tuštintų mūsų pinigines vien todėl, kad būsime privesrti dėl šilumos pralaidumo pirkti daugiau malkų. Namas energetiškai saugesnis po to, kai oro tarpų šiltinimas jau baigtas. Pamatysite, kad šildymui skirtos sąnaudos sumažės. Tada ir pajausite, kad sprendimas investuoti į šiltinimą buvo laiku ir vietoje. Džiaugsis visi, kas lankosi apšiltintame pastate ar tai būtų nuosavas namas, ar viešasis sektorius. Kai ateina žiema, sužvarbę lauke grįžtame namo ir tikimės, kad namai bus kaip tik ta vieta, kur rasime jaukumą. Kaip žinote, jaukumą suteikia ne vien interjeras, apšvietimo atspalviai, bet ir šilumos kiekis namuose. Dėl šios priežasties oro tarpų šiltinimas turi būti ne mažiau apgalvota investicija nei dizaino atnaujinimas. Manytume netgi, kad dizainerio paslaugos kai kada yra brangesnės už šiltinimą, o oro tarpų šiltinimas kur kas svarbesnis. Kodėl taip drąsiai teigiame, kad svarbesnis? Na, paklauskite savęs, kokia nauda iš gražios aplinkos, jei fiziškai mums yra šalta, o sąskaitos, gautos už šildymą – nedžiugina.

Esame tikri ir tuo, kad šiuolaikinėje visuomenėje vyrauja tokia tendencija, kad beveik kiekvienuose namuose yra įdiegta interneto prieiga. Vadinasi, jei oro tarpų šiltinimas kelia kokių nors klausimų, tai reikalingą informaciją rasti ne taip ir sunku. Ne veltui sakoma, kad internetas visagalis. Net jei konkretaus atsakymo savo atvejui nerasite, tai garantuotai rasite tų žmonių kontaktus, kurie gali padėti. Tie žmonės – tai darbuotojai iš specializuotų įmonių, kurios dirba konkrečiose srityse. Tas sritis, neabejotinai gali būti ir oro tarpų šiltinimas, kuris išvys nepageidaujamą šaltuką iš jūsų namų.