Pirties projektas. Reikalingas ar ne?

pirties projektasPirties projektas reikalingas statant net ir visai nediduką statinį, nes taip bus galima iš anksto planuotis atskiras jos patalpas bei vidaus įrangą. Tokia yra projektuotojų ir atsakingų pirtininkų nuomonė, nes ten, kur galimi pavojai žmogaus sveikatai ar net jo gyvybei, būtina iš pradžių viską gerai apgalvoti ir tik tuomet imtis statybų. Su tuo nesutiktų statybininkai – mėgėjai ar sau pasistačiusieji ir sėkmingai naudojantieji pirtį, tačiau visuomet verta pasistengti išvengti tokių situacijų, apie kurias neretai rašo žiniasklaida „Nelaimių skiltyje“.

Pirmiausia, reikėtų apsvarstyti, kokia bus jūsų pirties paskirtis. Dažniausiai žmonės ją renkasi dėl šių dalykų: praustis, kaitinti bei leisti laisvalaikį didesnėje žmonių kompanijoje. Kadangi esama skirtingų pirties rūšių, verta pasirinkti tokią, kurioje geriausiai jaučiasi daugiausia šeimos narių, paskaičiuoti planuojančių dažnai ten lankytis skaičių ir priimti bendrą sprendimą. Įvertinus savo pageidavimus, bus galima apsispręsti, kokio dydžio pirties reikėtų. Verta atsižvelgti ir į mūsų šalies įstatymus, kuriuose nurodyta, jog didesnei nei 25 kv. m ir aukštesnei nei 4,5 m pirčiai yra būtinas projektas. Jei jūsiškio statinuko planuojami išmatavimai yra mažesni, ar imtis pirties projekto darymo – asmeninis pirties šeimininko sprendimas. Pagrindinės pirties patalpos, be kurių neįsivaizduojama nė viena pirtis – priešpirtis ir garinė, prie jų statantieji erdvesnę pirtį įrengia prausimosi ar laisvalaikio leidimo erdves. Būtent dėl šios patalpos reikėtų pasikonsultuoti su tai išmanančiais žmonėmis (rimtais pirtininkais, pirčių statytojais ir gamintojais), nes garinei yra keliama nemažai esminių reikalavimų. Ir tai daroma ne šiaip sau, nes ten, kur susijungia ugnis, oras, vanduo, visos šios stichijos turėtų veikti atitinkamai, o ne atsitiktinai. Dar rengiant pirties projektą būtina aptarti ventiliacijos galimybes, nes šis argumentas itin aktualus pirtyje ne tik dėl joje būsiančių žmonių, bet ir dėl paties statinio ilgaamžiškumo. Prie krosnelės būtina įrengti kuo tvirtesnes ir saugesnes grindis, pasirūpinti, kad nekiltų gaisras dėl iš jos iškritusios degančios malkos ar net šoktelėjusios kibirkšties.

Esama ir tokių pirčių projektų, kuriuose suplanuotas net dviejų aukštų pirties statinys, kurio viršuje įrengiami į svečius užsukusiųjų miegamieji. Taigi pirties projektas bei būsimas statinys priklauso nuo individualių užsakovo norų ir, žinoma, finansinių galimybių.