Planuokite savo keliones iš anksto

keltu bilietaiAr pastebėjote, kad jau labai ilgai dirbate ir jaučiatės pavargę? Atėjo pats metas pagalvoti apie atostogas ir išvykimą į įdomias keliones.

Ko gero, sunkiausia yra nuspęsti, kokią kelionę pasirinkti. Tos pačios kelionių šalys visiems žmonės suteikia skirtingus įspūdžius, todėl reikia labai atidžiai, pagal savo poreikius išsirinkti kelionę. Išmintingas kelionės planavimas yra geriausias būdas užtikrinti, kad Jūsų kelionė atitiktų interesus ir biudžetą.

Vienas svarbiausių būdų, nuo kurio priklausys sėkminga kelionė – tai keliavimo būdo pasirinkimas. Ne visiems yra smagu visada keliauti su lėktuvais, todėl, tie, kas mėgsta įdomesnes keliones, tikrai pritars, kad vienas įdomiausių būdų keliauti – plaukti keltu. Šis kelionės būdas ypač yra tinkamas, gyvenantiems netoli jūros. Pavyzdžiui, jei gyvenate Lietuvoje, Jums tiks keltai iš Klaipėdos. Keltų bilietai dažnai yra parduodami internetu, tad šis būdas nesukels Jums jokių nepatogumų. Keltų bilietai iš Rygos taip pat yra parduodami ir Lietuvoje, tiesiog išvykimas bus iš Rygos uosto.

Kai jau išsirinkote norimą keliavimo būdą, reikia nuspręsti ir koks bus Jūsų kelionės tikslas? Pavyzdžiui, ar norite daug adrenalino ar ramybės? Jei norite aktyvių pramogų – rinkitės alpinizmą arba šokinėjimą parašiutais. Jei Jus traukia senovinės, istorinės vietos – galėtumėte keliauti į Egiptą, Romą ar Kiniją. Taip pat gana dažnas pasirinkimas yra kelionės į šiltus kraštus, salas. Nuo Jūsų kelionės vietos priklausys ir keliavimo būdas. Ne visur galima nukeliauti automobiliu ar keltu. Taip pat galite apsvarstyti ir netolimas keliones, pavyzdžiui, į teminius parkus ar kempingą su visa šeima.

Kitas svarbus žingsnis – patikrinkite, ar į norimas vykti šalis reikia vizos ar paso. Jeigu, pavyzdžiui, turite tik asmens tapatybės kortelę – išvažiuoti į Egiptą jos neužteks. Kartais tenka net ir vizas užsisakyti iš anksto, todėl tai iš dalies gali nulemti ir Jūsų kelionės vietą, ypač, jei keliauti labai skubate.

Taip pat pasidomėkite, ar yra kokių rekomenduojamų skiepų į tam tikras šalis. Pavyzdžiui, keliaujant į Japoniją, yra rekomenduojama pasiskiepyti nuo encefalito, o vakcinacija susideda iš kelių mėnesių dozės. Todėl tai gali irgi labai nulemti Jūsų kelionės vietą.

Atminkite, kad ne visi užsieniečiai kalba anglų kalba, todėl yra rekomenduojama įsigyti kelioninį žodynėlį.