Poilsis Palangoje – ir save parodyt, ir į kitus pažiūrėt

poilsis palangojePoilsis Palangoje vilioja ne tik mūsų tautiečius, bet ir užsieniečius. Palangiškiai verslininkai tikina, kad sunkmečiu šį kurortą gelbėjo atvykėliai iš kitų šalių: Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Latvijos. Nuo seno Palanga garsėja kaip pats didžiausias pajūrio traukos kraštas, tuo pasigirti negali net už ją didesnė Klaipėda. Kuo poilsis Palangoje skiriasi nuo kitų Lietuvos kurortų?

Pirmiausia, šis miestas yra išsidėstęs palei visų mėgiamą Baltijos jūrą, kuri ir yra pagrindinis traukos objektas. Keistuoliu būtų pavadintas tas žmogus, kuris, užsukęs į Palangą, nepabuvoja prie jūros, nepavaikšto jūros tiltu, ant kurio susirenka gausybė žmonių palydėti besileidžiančią saulę. Jei poilsiui pasirenkamas pabaltijys, yra ir daugiau vietų, kuriose galima mėgautis jūros ošimu, tačiau Palanga yra tarsi pajūrio sostinė. Ją renkasi mėgstantieji pramogas, aktyvų poilsį, nes būtent šiame mieste yra daug pramogų, naktinių klubų, ko nerasi kitose pajūrio vietovėse. Šis miestas kartais primena užsienio kurortus, kuriuose veiksmas „virte verda“ kiaurą parą, rodos, kad čia niekas, lyg kokioje Ispanijoje, net ir nemiega. Įžymioji centrinė J. Basanavičiaus gatvė, vedanti link pagrindinio jūros tilto, yra ta vieta, kurioje pasivaikšto kiekvienas, poilsiaujantis Palangoje. „Jei nebuvai Basanavičiaus gatvėj, vadinasi, nebuvai ir Palangoj“ – galima šiuo atveju pritaikyt tokį posakį. Taigi aktyvų poilsį Palangoje renkasi tie, kas nori pailsėti ir nuo namų, darbo, kasdieniškos aplinkos, tačiau ramybė jiems nepriimtina.

Tačiau negalima pasakyti, kad norintys pailsėti nuo miesto, kuriame gyvena, triukšmo, neras ką veikti Palangoje. Šis kurortas toks įvairiapusis, kad veiklos ir poilsio formą atras kiekvienas poilsiautojas. Mėgstantiems ramybę – pasivaikščiojimai pušynuose ir Birutės parke, gydomasis pajūrio oras, priturtintas ozono, ramios nuošalios Palangos gatvelės, iki kurių neatklysta triukšmingosios Basanavičiaus gatvės muzikos aidai. Ką veikti atras ir kultūringo poilsio mėgėjai, kuriems gulėjimas pliaže prilygsta „nieko neveikimui“: Palangoje rodomi visos Lietuvos gastroliuojančių teatrų spektakliai, vyksta muzikantų pasirodymai, lankytojų ištisus metus laukia unikalus Gintaro muziejus. Poilsį Palangoje renkasi ir sergantieji sunkiomis ligomis, nes čia nei kituose Lietuvos kurortuose siūlomos išskirtinės procedūros, sveikatinimo seansai, ilgą laiką pajūryje leidžia sanatorijose sveikstantys ligoniai net po sunkių operacijų.

Poilsis Palangoje gali įkvėpti jėgų ir kūnui, ir dvasiai, tik reikia pačiam žmogui pajusti, ko jam tuo metu labiausiai trūksta.