Populiariausi Lotynų Amerikos šokių stiliai

salsa kauneJei dievinate šokti, jaustis laisvi ir laimingi – tinkamiausia šokių rūšis Jums yra – solo latino. Skirtumas nuo kitų šokių – kad šoksite vienas, be šokių partnerio. Solo latino Kaune mokyklų tikrai yra ne viena, tad rinkitės atidžiai. O prieš savo pirmąją šokių pamoką, susipažinkite su Lotynų Amerikos šokių rūšimis:

  1. Salsa Kaune pastaruoju metu ima labai populiarėti. Šis šokis yra kilęs iš Karibų, bet taip pat turi ir labai stiprią Afrikos įtaką. Šis šokis, skirtingai nei solo latino, yra atliekamas poroje. Salsos pagrindas yra keturių ritmų kombinacija iš dviejų greitų žingsnelių ir lėto žingsnelio pauzės. Šokių partneriai taip pat daro apsisukimus ir kitus žingsnelius ant parketo, siekiant sukurti įdomias variacijas ir įspūdingą šokį.
  2. Samba – brazilų kilmės šokis. Šokama pagal muzikos rūšį, kurios pavadinimas yra toks pat kaip šokis – samba. Brazilijoje yra sukurta įvairių šokio variacijų, tinkamų tiek šokiui poroje, tiek individualiai. Šokio greitis kinta priklausomai nuo muzikos. Samba yra vienas žinomiausių Lotynų Amerikos šokių ir yra dažnas karnavaluose.
  3. Bachata. Dominikos Respublikos šokis. Pavadinimas „bachata“ kilo iš gitaros muzikos. Šokių metu, šokėjai juda į šonus keturių ritmų modeliu: trys žingsniai į šoną, po to pauzė. Būtent pauzė ir yra „bachata“ šokio esmė, nes tuo metu yra įtraukiami ritmingi klubų judesiai. Šis šokis yra kūno judesių menas tam tikrame stiliuje.
  4. Mambo. Šokis, kilęs iš Kubos. Šokio metu yra žengiami trys ritmingi žingsniai į priekį ir tada atgal. Svoris yra perkelinėjamas nuo vieno kojos ant kitos. Vienas šokių partneris juda į priekį, kitas atgal. Mambo stiliaus išskirtinumas – lingavimas klubais ir svorio perkėlimo sukuriamas efektas. Šoki yra šokamas poroje, tačiau grupinėse treniruotėse galimas ir individualiai.
  5. Rumba. Šokis susideda iš dviejų greitų žingsnių ir tada trečio – lėtesnio. Iš pradžių, šis šokis buvo greitas, tačiau dabar, pramoginių šokių rumba labiau yra akcentuojama kaip lėtas, romantiškas šokis, kur daugiausia dėmesio yra skiriama klubams.

 

Iš kitų Lotynų Amerikos šokių yra verta paminėti ir: „ča ča ča“ ir „merengue“. Kokį stilių pasirinkti – spręsti tik Jums, o jei tai padaryti sunku – išbandykite visas šokių pamokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *