Sankabos keitimas būtinas, jei atsiranda negirdėtas triukšmas

sankabos keitimasSankabos keitimas jūsų automobiliui būtinas, jei netikėtai, spaudžiant jo pedalą ar perjungiant pavaras, išgirstate nemalonų metalo girgždėjimą, triukšmą. Kreiptis į autoserviso meistrus, atliekančius sankabos keitimą, reikėtų ir patyrus tokias aplinkybes, kai automobiliui kylant į kalną apsukos didėja, tačiau jis pats nevažiuoja nė kiek greičiau ir net yra juntamas degėsių kvapas. Kad reikalingas sankabos keitimas ar remontas, taip pat vairuotojas gali suprasti iš sankabos trūkčiojimo, strigimo, sunkiai veikiančio jos pedalo. Sankaba yra vienas iš tų komponentų, kurie automobilyje turi veikti nuolatos, jos gedimai trikdo sklandų automobilio važiavimą.

Sankaba – tai frikcinė mova, sukimo momentą perduodanti trinties jėgomis ir skirta transmisijai trumpam laikui nuo veikiančio variklio atjungti ir tada sklandžiai ją sujungti. Dėl sankabos veikiantis variklis sklandžiai sujungiamas su transmisija, o tai leidžia automobiliui lėtai pajudėti iš vietos. Sankaba slopina sukamuosius švytavimus, atsirandančius dėl netolygaus variklio alkūninio veleno sukimosi ir saugo transmisiją, kad nesulūžtų, kai perduodamas labai didelis sukimo momentas (pvz., tempiant sunkią priekabą). Esant neužtikrintam sankabos veikimui, būtinas sankabos remontas ar pakeitimas. Spausdami sankabos pedalą, laikinai tarsi atjungiame variklį nuo ratų ir tada automobilis pradeda riedėti laisva eiga. Kai sankabos pedalą atleidžiame, sankaba palaipsniui perduoda variklio sukimąsi pavarų dėžei, o pastaroji perduoda sukimąsi į ratus. Sankabą sudaro: smagratis arba dviejų masių smagratis; sankabos diskas su frikciniais antdėklais; spaudimo diskas (diskatorius); sankabos išjungimo guolis. Tai yra kartu dirbančios dalys ir dėvisi jos visos, tad, sugedus vienai kažkuriai iš jų, reikėtų keisti visas. Dažniausiai sudyla sankabos diskas arba sugenda ir išsausėja sankabos išminamasis guolis. Dėl guolio išsausėjimo išmynus sankabos pedalą girdisi vis stiprėjantis girgždesys. Kai jau sankaba pilnai nebesukabina variklio ir greičių dėžės, reikalingas sankabos keitimas.

Sankabos keitimo ar remonto metu autoserviso darbuotojai atliks:

  • sankabos veikimo patikrinimą;
  • sankabos pedalo laisvosios eigos matavimą ir reguliavimą;
  • lyno patikrinimą hidraulinėje sankabos pavaroje;
  • skysčio lygio pagrindinio cilindro rezervuare patikrinimą;
  • darbinio ir pagrindinio cilindro būklės patikrinimą;
  • žarnelės (vamzdelio) būklės patikrinimą;
  • skysčio keitimą pagal automobilio gamintojo rekomendacijas.

Tinkamai prižiūrima automobilio sankaba be gedimų tarnaus efektyviai ir ilgai. Nors gamintojai nurodo jos tarnavimo laiką, tačiau sankabos būklė priklauso ir nuo kilometražo, ir nuo važinėjimo aplinkybių.