Sienų šiltinimas ekovata padės sutaupyti

sienu siltinimasAtlikę pastatų vidaus ar išorės sienų šiltinimą pirmiausia optimaliai sulaikysite viduje esančią šilumą. Ypač tokių paslaugų reikalauja seniau statyti pastatai, kuriuose, atrodo, pastoviai yra vėsu, lyg ir niekad neįmanoma prišildyti, kiek juos bekūrentum. Tokie dažniausiai būna žmonių nusiskundimai, kai meistrai atvažiuoja įvertinti namo būklės, kurį jau begali išgelbėti tik tinkamas apšiltinimas. Žinant, kokią metų dalį mūsų šalyje yra vėsu ir šalta, kiek už namo apšildymą, kad jame būtų jauku, tenka išleisti pinigų, reikėtų vis dėlto imtis apšiltinimo darbų. Dažnai žmonės, patys to nežinodami, sunkiai ryžtasi tokiai renovacijai ir dėl laiko stokos, nes, kaip bebūtų, tai – ne vieną dieną trunkantys darbai, o taip pat ir dėl pinigų stokos. Tačiau nė vienas, žengęs šį žingsnį nesigaili – ilgus metus šalę namuose ir vakarus juose leidę po storais apklotais, vėliau net pamiršta kažkada tokį gyvenimą. Beje, nesandarios sienos kelia problemų ir vasarą – tuomet viduje daug greičiau tampa karšta. Taigi – sutaupysime ne tada, kai valdžia atpigins šildymą, o tada, kai patys pasirūpinsime tuo, ką galime sutaupyti.

Sienų šiltinimas gali būti atliekamas šlapiu ir sausu būdu.

Šlapias sienų šiltinimas ekovata turi būti atliekamas tik tuomet, kai lauko temperatūra yra teigiama, t.y. šiltuoju metų laiku. Šis sienų šiltinimo būdas tinka įvairiausių pastatų sienoms: medinių, mūrinių ar metalinių. Be to, teigiama, kad ekovata apšiltinus medinius paviršius, jie apsaugomi nuo puvimo, pelijimo, grybelinių ligų ir sunkiau pasiduoda ugniai gaisro atveju. Šlapiąjį sienų šiltinimo būdą renkamasi vertikalių sienų, pertvarų ir kt. šiltinimui. Pirmiausia sienos paviršius apkalamas mediniais tašais ar metaliniais profiliai, aplink langus taip pat tvirtinami mediniai ar metaliniai karkasai. Šiltinti sienas šlapiu būdu rekomenduojama gerai su vandeniu arba klijais sumaišytą išpurentą ekovatą specialia įranga užpučiant ant sienos paviršiaus. Užpurkšta ji idealiai sukimba su sienos paviršiumi, o tokiu būdu naujai atsiradęs sluoksnis kuo puikiausiai užpildo net mažiausius tarpelius ir ertmes, nelieka jokių oro tarpų, viskas tampa sandaru. Užpurkšta ekovata džiūsta maždaug 2-5 dienas (priklausomai nuo oro sąlygų), vėliau daroma sienų apdaila, prieš tai aplyginant išdžiuvusios ekovatos paviršių. Jei apdaila planuojama su kiaurymėmis, reikėtų naudoti vėjo izoliacinę ar difuzinę plėvelę (naudojant įprastą apdailą, viso to neprireiks).

Sienų šiltinimą iš vidaus verta rinktis tuomet, kai norima išsaugoti išorės apdailą, tačiau tokiu atveju viduje sumažėja vietos. Šiltinimas ekovata iš vidaus pusės vyksta ją užpučiant ant perdangos paviršiaus už OSB, gipso ar kitokių plokščių.