Teniso kamuoliukai su įvairia danga

Teniso kamuoliukai

Tikriausiai jūs niekada nesusimąstėte, kai pirkote teniso kamuoliuką, kuo gi iš tiesų jie skiriasi vienas nuo kito? Tačiau jūs tikrai pastebėjote kodėl vieni kamuoliukai tarnauja ilgiau, o kiti susidėvi labai greitai ir taip pat greitai netenka spaudimo. Tačiau kodėl taip nutinka? Dar ir šiuo metu visi teniso kamuoliukai yra gaminami naudojant gumą, o išoriškai jis yra padengtas audiniu. Standartinių kamuoliukų svoris svyruoja nuo 57 iki 58 gramų. Be to, jo skersmuo dažniausiai būna 6,5 cm. Tai kokia danga bus naudojama priklauso tennis kamuoliukainuo to ar kamuoliukai buvo gaminami naudojant spaudimą ar be jo. Kamuoliukas, kuris turi spaudimą neturi reikiamo atšokimo, kadangi nuolat iš kamuoliuko išeina oras, taip tarsi ten būtų oro kamuoliukas, kuris nuolat išauga. O štai teniso kamuoliukai išsaugo atšokimą labai ilgai. Daugelis rinkoje parduodamų kamuoliukų yra būtent tokie. Yra laikoma, kad jie yra geresni, nei kamuoliukai, kurie neturi spaudimo. Daugelis pasaulinio lygio žaidėjų kamuoliukus, kurie neturi spaudimo išmeta jau po pirmo žaidimo. Tyrimai parodė, kad toks kamuoliukas tampa netinkamas jį panaudojus kelias savaites. Todėl yra kuriami tokie kamuoliukai, kuriuos naudojant taip greitai neišsileidžia oras , nei naudojant įprastus kamuoliukus. Teniso kamuoliukai, kurie neturi spaudimo dėl savo paviršiaus struktūros išsaugo savo elastingumą. Kai tokie kamuoliukai yra nauji, tokiu atveju jie yra kietesni ir turi mažesnį atšokimą, tačiau kuo jie ilgiau naudojamo tuo atšokimas būna didesnis.

Taip pat teniso kamuoliukai yra skirstomi pagal greitį. Egzistuoja 3 patvirtintos kamuoliukų rūšys, kurios yra naudojamos varžybų metu. Anksčiau buvo leidžiama naudoti tik vidutinio greičio kamuoliukus. Tačiau šiais laikais yra leidžiama naudoti net greitus kamuoliukus tam,kad padidėtų greitis žaidžiant tenisą mažo greičio teniso kortuose. Lėti teniso kamuoliukai yra didelio skersmens, jų svoris yra vienodas. Jie yra reikalingi pradedantiems žaidėjams ir tiems kam reikia daugiau laiko apšilimui. Šiais laikais daugelis kamuoliukų yra tinkami žaidėjams. Greiti kamuoliukai yra tokie, kuriuos sunku surasti ir jie yra retai naudojami. Jie yra tinkami žaidėjams, kuriems patinka minkšta grunto danga ir jie nenori greitai žaisti. Pagal naudojamą audinį kamuoliukai yra skirstomi į tipiškus audinius, kurie yra skirti žaidžiant teniso kortuose, kurių danga yra gruntinė ir uždaruose teniso kortuose. Plona kamuoliuko danga yra sukurta tam, kad jie netaptu pūkuoti. Todėl jie labai greitai susidėvi jei jie yra naudojami ant kietos dangos. Taip pat yra naudojama ekstra danga, kuri yra sukurta tvirtos dangos kortams. Bei yra kamuoliuko danga skirta žaidimui ant žolės. Tai yra įprasti kamuoliukai, tačiau jie neišsitepa žolėje.

Jei jūs nežinote kaip turi būti pasirenkami teniso kamuoliukai tokiu atveju jūs jau žinote į kokius parametrus reikia atkreipti dėmesį, kai yra atliekamas pasirinkimas. Dažniausiai lauko tenisui skirti kamuoliukai yra skirstomi pagal greitį. Rečiausiai yra naudojami greiti kamuoliukai, kuriuos sunku surasti ir jie yra retai naudojami. Jie yra tinkami žaidėjam, kuriems patinka žaisti ant minkštos gruntinės dangos, tačiau jie norėtų greitesnio žaidimo. Lauko teniso metu yra naudojami teniso kamuoliukai, kurie turi tipišką dangą ir jie yra sukurti uždariems teniso kortams.Plonesnė danga yra sukurta tam, kad teniso kamuoliukai labai greitai nesipūkuotu. Taigi suprantama kodėl jie taip greitai susidėvi. Nuo to kokį kamuoliuką jūs pasirinksite priklausys jūsų žaidimo kokybė, bei jūsų pasitenkinimas žaidimu ir savimi.