Tvirtos teniso raketės puikiam laiko praleidimui

Dažniausiai sportuojame sporto salėse, krepšinio aikštelėje, važinėjamės dviračių takais, lankome baseiną, kalanetikos ar kitas treniruotes, bet yra dar viena puiki sporto šaka, kurią žmonės dažnai pamiršta. Tai – tenisas. Teniso raketės šiek tiek panašios tennis raketesį badmintono raketes, tačiau tai du skirtingi žaidimai. Tenisas žaidžiamas su teniso kamuoliuku, žinoma, reikalingos ir teniso raketės bei tinklas vidury aikštelės. Tuo tarpu badmintonas žaidžiamas be tinklo ir ne su kamuoliuku, o su vadinamąja „musyte“. Kiek yra tekę bandyti šiuos žaidimus praktiškai, tai galime pasakyti, kad skiriasi rakečių svoris, dydis, tvirtumas ir vėjo daroma įtaka žaidimo kokybei. Tiek teniso raketės, tiek ir badmintono parduodamos sporto prekių parduotuvėse. Tiesa, badmintono raketes galima rasti ir didesniuose prekybos centruose, žaislų skyriuje ar sporto. Taip yra todėl, kad badmintonas yra daugiau laikomas pramoga, o ne sportu. O va tenisas yra pripažintas sportas. Net ir Lietuva turi savo žymųjį tenisininką R. Berankį, kuris yra puikiai įvaldęs raketę. Teniso raketės, tai įrankis, kuris turi atremti kamuoliuko smūgį, todėl reikia, kad tinklelis raketės viduje būtų itin stiprus. Juk sportininkai muša kamuoliuką jo visai negailėdami, kartais užsimoja rakete net iš visų jėgų. O jėgų galima netekti labai greitai, jei neturi geros sportinės formos, kadangi ne tik teniso raketės juda, bet ir pats sportininkas turi nemažai bėgioti, nuspėdamas kamuoliuko skrydimo trajektoriją, kad spėtų kamuoliuką laiku atmušti. O atmušti reikia ne bet kaip, o taip, kad kamuoliukas preskristų ištemptą tinklą ir patektų į oponento teritoriją, bet neperskristų aikštelės linijų pirmą kartą liesdamas žemę, jei oponentas nespėja iki kamuoliuko pribėgti. Tokios yra taisyklės, norint setą pabaigti be klaidų. Žinoma, tenisininkas turi ir tinkamai padaryti padavimą, jei setą pradeda jis. Po tam tikro laiko aikštelės pusėmis sportininkai apsikeičia ir teniso raketės vėl švytuoja, kol galiausiai vienas iš sportininkų, teisėjų sprendimu, laimi varžybas.

Beje, teniso raketės ir kamuliukas yra ne vienintelis inventorius, kurio reikia sportininkui. Tenisininkas turi pasirūpinti ir patogia sportine apranga ir avalyne. Aprangai reikia skirti dėmesio atsižvelgiant į tai, kad žaidžiama po atviru dangumi. Kepinant saulei, savaime aišku, geriausia vilkėti yra baltą sportinę aprangą. Avlynės svarbi tuo, kad, kaip jau minėjome, sportininkams tenka daug bėgioti. Bėgiojant teniso kortuose svvarbu, kad sportiniai batai nepaslystų ir nesusitrumuotų. Be to, aktualu tai, kad būtų patogu greitai sustoti. Sportininko greita reakcija ir gera sportinė avalynė – tai viskas, ko reikia, kad laiku būtų sustota ir atmuštas kamuoliukas, turint taiklią ranką. Kol išmokstama profesionaliai žaisti tenisą, teniso raketės tikriausiai ne kartą pakeičiamos, kadangi treniruotis reikia ne vienerius metus, o nuo intensyvaus naudojimo, be abejo, teniso raketės susidėvi ir tenka pirkti naujas. Tam ir yra sporto prekių parduotuvės, kad būtų galima jose gauti visko, ko tik reikia vienam ar kitam sportininkui. Žinoma, sporto preikių parduotuvės ne visos yra universalios. Ta prasme, jos gali būti specializuotos tik kuriai nors vienai sporto šakai. Viena parduotuvė gali prekiauti teniso įranga, kita – ledo ritulio, trečia – snieglentėmis ir pan. Principas yra labai aiškus.

O jūs ar labiau mėgstate teniso varžybas stebėti, būti sirgalius, ar labiau patinka patiems sportuoti, gerinti fizinę būklę ir vardant to lieti devynis prakaitus? Iš tiesų verta sportuoti, nes sportas – tai ne tik sveikatos gerinimas, bet ir smagus laiko praleidimas.