UAB pardavimas – kai kam startas, o kai kam finišas

uab pardavimasUAB pardavimas gali tapti naujo verslo pradžia, nors kažkam tai – galbūt nemaloni jo pabaiga. Gyvenimas pateikia įvairiausių staigmenų, kurios ne visada lauktos ir mielos, pasitaiko, kad tenka atsisakyti ilgus metus vykdomo verslo. Verslo pardavimo būdai yra keli: galima parduoti akcijas, jų dalį, įmonės turtą ar visą verslą ar jo dalį. Prieš pradedant UAB pardavimą nereikėtų skubėti: pirmiausia rekomenduojama atlikti jos teisinį ir finansinį įvertinimą, leidžiantį nustatyti esamas problemas, kurias galima panaikinti iki pardavimo ar iš anksto atskleisti pirkėjui pardavimo metu. Nemaža problema – įmonės, kurią ketinama parduoti, kaina. Dažnai ilgai plėtoto verslo nesinori parduoti, nesvarbu, kad vadovai jau suvokia priėjus kritinį tašką, tad nustatyti tą UAB pardavimo kainą yra tikrai sudėtinga. Pirkėjui svarbu nepermokėti, o pardavėjui – žinoti savo įmonės realią kainą ir kuo sklandžiau įvykdyti pirkimo – pardavimo procesą. Bet viskas įmanoma su šiais klausimais dirbančiomis įmonėmis ir vykdančiomis UAB pardavimo procedūras. Tuo labiau patiems vadovams užsiimti UAB pardavimu nėra paprasta, tektų užiimti papildomais rūpesčiais, kurie dar daugiau pablogintų nuotaiką.

UAB pardavimas galimas dėl įvairiausių priežasčių:

  • Įmonė su skolomis, kai tęsti veiklos toliau tiesiog nebeįmanoma;
  • Jei UAB buvo tiesiog įsteigta per skubotai ir, iškilus nenumatytoms problemoms, nebeketinama plėtoti verslo;
  • UAB gali būti ne tik kad be skolų, bet dar itin pelningai dirbanti, kurios vadovai iš gautų lėšų ketina dar labiau plėtoti verslą.

Gerai išnagrinėjus buvusią UAB veiklą bei finansines ataskaitas, detaliai išsiaiškinus UAB pardavimo priežastis, įsigyti tokią įmonę visai palanku. Tokiu atveju nereikės vargti su naujos UAB steigimu susijusių vargų (adreso, antspaudo ar pavadinimo pasirūpinimu), pildyti dokumentų, lankytis pas notarą bei juos registruoti Juridinių asmenų registre ir, žinoma, nebus reikalinga steigimui būtina 10 000 Lt suma. Dažnai UAB parduodamos su darbuotojais, klientais, automobiliais, patalpomis ar pastatais ir kitokiu turtu. Tik įsigijus uždarąją bendrovę, ji visai netrukus gali pradėti veikti, t.y. vykdyti jūsų pageidaujamą verslą, o steigiant visiškai naują gali prireikti net kelių savaičių. UAB pirkimo – pardavimo atveju būtina pranešti „Registrų centrui“ apie įvykusį sandorį, kur bus pakeisti duomenys. UAB įsigijimo paslauga ypač aktuali užsienio piliečiams, kadangi per 1 dieną galima atlikti visas su UAB įsigijimu susijusias procedūras.