vartai

Vartai – namų „vizitinė kortelė“

Vartai pagal savo paskirtį skirstomi į dvi rūšis: buitinius (prie namų, kotedžų, sodybų) ir pramoninius (sandėliuose, cechuose, automobilinių paslaugų įmonėse ir kt.). Kiemo vartų rėmo kaina su pilnu paruošimu ir montavimu gali kainuoti nuo 1500 iki 2500 Lt. Žinomų vakarų Europos gamintojų kiemo vartų automatikos, kurios atsparios lietuviškam žiemos šalčiui ir vasaros karščiui, kainuos nuo 1500-1600 Lt.

Atveriamus vartus (atsiveriančius į vidų ar išorę) sudaro specialūs aliumininiai segmentai – dvipusės plokštės su užpildu, kurios jau per pirmąjį technologinio proceso etapą apdorojamos chemiškai ir padengiamos milteline danga. Atveriamų vartų privalumai: patogus eksploatavimas ir funkcionalumas; priimtina vartai kaina; nesudėtingas aptarnavimas ir remontas.

Atveriamų vartų rūšys:

  • dvisluoksniai iš gofruoto arba lygaus lakšto,
  • viensluoksniai iš gofruoto arba lygaus lakšto,
  • iš dvipusių plokščių su užpildu,
  • grotiniai suvirinti.

Dvivėriai vartai (su segmentu, su strypeliais, A ar B tipo, be užpildo) gali būti atidaromi rankiniu arba automatiniu būdu. Maksimalus vartų plotis 6 m., aukštis – 1,95 m.

 

Stumdomų vartų (su segmentu, su strypeliais, A ar B tipo, be užpildo) plokštuma gaminama pagal pageidavimus, įvairaus dizaino (paprastos arba dekoratyvinės grotelės, rėmas, pagamintas iš dvipusio profilinio metalo pakloto ir padengtas specialia milteline danga). Gali atsidaryti arba į dešinę, arba į kairę pusę. Tokių vartų spalva ir apdaila derinama su namo apdaila bei spalvomis, gali būti apkalti pageidaujama medžiaga.

 

Automatiniai garažo vartai (slenkami, varstomi ir pakeliami) juda iš karto vertikaliai į viršų, o vėliau prie pat lubų horizontaliai. Sekcinius vartus sudaro kelios horizontalios plokštės, tarpusavyje sujungtos kilpomis, kurių varstomoji dalis sudaryta iš atskirų sekcijų. Sekciniai vartai naudojami individualių namų ir pramoninių objektų statyboje, visuomeninės paskirties statiniuose ir žemės ūkyje. Slenkantys vartai (stumdomi) gaminami tik iš geriausių medžiagų, nuo kurių kokybės tiesiogiai priklauso vartų ilgaamžiškumas bei pačių vartų kaina.

Pramoninių vartų rūšys:

  • sekciniai pramoniniai vartai,
  • greitaeigiai vartai,
  • stumdomieji vartai,
  • ruloniniai vartai ir grotelės,
  • sulankstomi vartai,
  • plastikinės užuolaidos.

 

Varteliai derinami prie bendrų vartų stiliaus, gali būti su paprasta arba elektromagnetine spyna.

 

Vartelių bei dvivėrių, stumdomų vartų kaina skaičiuojami ne pagal kvadratūrą, o konkrečiam dydžiui. Vartų kaina skiriasi ir priklausomai nuo dažymo.

Vartų gamyba privalo atitikti europietiškus kokybės standartus. Nekokybiškai sumontavus net ir pačią geriausią automatiką, ji gali blogai funkcionuoti ar iš viso sugesti.