Židiniai ir krosnelės interjere

krosnelesŽidiniai ir krosnelės savo šiluma, jaukumu, raminančiu liepsnos vaizdu dažnai suburia namiškius pasisėdėjimams.Dažnai židinys pasirenkamas ne kaip šildymo šaltinis, o kaip interjero detalė. Tuomet jį reikėtų rinktis ne pagal galingumą, o pagal stilių, formą, dydį, vietą, stiklo formą ir pagal tai, kaip jis dera pagal bendrą interjerą. Labai svarbu, kaip židinys ir jo apdaila ar krosnelė derės prie bendro namų interjero stiliaus, aplinkos.

Namuose įsirenginėjantys židinius dažnai padaro vieną klaidą – neapskaičiuoja patalpos dydžio ir židinio išskiriamos šilumos kiekio. Jei židinys Jūsų namuose tarnaus ne tik kaip interjero detalė, bet atliks ir šildymo funkciją, tai rekomenduojama rinktis didesnio galingumo kapsulę. Jei norima šildyti visą namą, labiausiai tiktų tokia šildymo forma, kai namo erdvė vientisa, o šildymo įrenginys stovi būsto centre.Statant židinį, kuris atliks tik dekoratyvinę funkciją, kapsulę reikėtų rinktis su dideliu stiklu, pakeliamomis durelėmis arba rinktis atvirą židinį. Dažniausiai židiniai, krosnelės tampa kambario esminiu objektu, tad prie jo ir derinama visa kita. Jei patalpoje daug erdvės, galima įrengti didelį židinį ir dekoruoti erdvę aplink jį, o galbūt suprojektuoti atskirą koloną, pertvarą, kuriame bus įmontuotas židinys. O štai minimalistiniuose interjeruose bendrame aplinkos „kontekste” stengiamasi židinio pernelyg neišryškinti. Efektingai ir įdomiai atrodys namai, jei sieną, kurioje įmontuotas židinys, dekoruosite įvairiais prie bendro interjero priderintais raštais, motyvais, plytelių mozaika ar stilizuotu piešiniu. Prie židinių ar krosnelių dažniausiai naudojamas stiklas, tačiau galima nedidelį grindų plotą dekoruoti  ir kitomis ilgaamžiškomis, praktiškomis medžiagomis – plytelėmis, akmenukais, ar jų intarpais. Paprasta židinių forma padeda pabrėžti panaudotų medžiagų grožį – prabangaus akmens, betono ar griežtai blizgančio metalo, o esminiu akcentu lieka ugnis.

Krosnelės puikiai dera prie įvairaus interjero, užima nedaug vietos, yra patvarios, ekonomiškos bei pigesnės už židinius. Pagal šildymo būdą krosnelės skirstomos į šildančias spinduliniu būdu (šilumą akumuliuojančias) ir konvekcines krosneles.

Židinio fasadas visada yra didesnis, tad galėsite mėgautis laužo šviesa, krosnelių fasadai dažniausiai mažesni ir liepsna mažiau matoma. Žaižaruojanti liepsnelė užburia, ja sunku atsigėrėti, ji skleidžia ramybę, priverčia širdį smarkiau plakti ir netgi atgaivina atvėsusius dviejų širdžių jausmus. O jei gyvenimą užvaldė vienatvė? Jauki draugė ugnelė suteiks sielai švelnios šilumos.